Jdi na obsah Jdi na menu
 


               Sum 41


Co je nového

 

11.8.2007

Na musiqueplus 2007 zazpívali Sum 41 v "novém" složení živě pár nových i starých songů... Na videa se můžete podívat zde. Celkem zajímavé, nezvyk je třeba Pieces bez klavíru...

Na theresnosolution.com položili Davu "Brownsoundu" Bakshovi 20 otázek. Celé interview v angličtině si můžete přečíst zde. Pro Vás jsem přeložil tu část, která se týká Sum 41 a "Underclass Hero".

8. Poslední album Sum 41 Underclass Hero vyšlo 24. července. Už jsi ho slyšel a pokud ano, co si o něm myslíš? "Ano, slyšel jsem ho před dvěma dny. Je přesně takové, jak ho předjímal Deryck, jaké toužil napsat a také ho tak udělal. Jsem na kluky hrdý."

9. Deryck jednou mluvil o konfliktu v kapele v roce 2001. Můžeš říct, co se stalo? "Nevím úplně přesně o čem mluvil. První myšlenky o odchodu jsem měl od vydání dema k Chucku. Tyto věci jsou lidmi pořád vyzdvihovány a ptají se na ně. Ačkoli pak stejně rádi vyplňují prázdná místa svými vlastními fantaziemi."

10. Štvalo Tě, že Tě Deryck vynechával z práce na albech Sum 41? "Ne. Je to způsob ochrany jeho dítěte. Nikdy bych mu to nezazlíval. Argumenty tohoto rázu by byly dětinské a zneuctivající část mojí rodiny."

11. Doneslo se nám, že se přátelíš s Tomem z Gob. Mluvil jsi s ním od té doby, co se stal koncertním kytaristou Sum 41? "Obdivoval jsem Tomovu hru už od doby, co jsme s Gob poprvé vyjeli na turné. Je skvělý kytarista a ještě lepší přítel. Vždy zde bude velké přátelství k Tomovi a Gob."

 

9.8.2007

Stevo v horkém křesle MTVU - Stevo odpovídal na všemožné dotazy pro MTVU. Povídal o svých nejbláznivějších zážitcích z turné, o tom, co právě poslouchá nebo čte, který koncert viděl jako první či bez kterých tří věcí by se na turné neobešel... Krátké interview si snadno přeložíte z této stránky...

 

8.8.2007

Sum 41 v krátkém interview pro Acces Hollywood popisují prostředí a děj klipu k "Walking Disaster". Příběh je o opuštěném robotovi z hračkářství, který odejde ze svého domova a potká spoustu zvláštních lidí... Dál mluví Deryck o natáčení alba "Underclass Hero", o tom, proč ho produkoval a o spolupráci jeho a Steva na desce Avril Lavigne. Video je zde.

Přibyly překlady k songům "King Of Contradiction", "The Jester" a "Best Of Me".

 

7.8.2007

Přidal jsem překlad k "Walking Disaster". Velký dík patří "Danny", která na překladu odvedla značný kus práce...

 

6.8.2007

Co se za poslední dobu odehrálo...

Nová deska je konečně na světě (A daří se jí. Deryck oznámil, že v současnosti je v prodejnosti v Kanadě a Japonsku na 1. místě, v USA si tento primát drží v kategorii rockových alb). To s sebou přineslo i menší úpravy webu - přibylo více o albu, kompletní texty a rozšíření historie. Změny se odehrály i na oficiálních stránkách Sum 41 - skvělým nápadem je živá videonahrávka všech songů z alba hned na úvodní straně, novými tapetami můžete ozdobit svůj monitor...

Road To Ruin pokračuje - Episode 7

 

Episode 10 - tento díl můžete shlédnout dříve, než by měl přijít na řadu, a to proto, že desátá epizoda Road To Ruin je součástí bonusového DVD alba Underclass Hero.

 

V sekci "Kapela - Dave" je přidán další zajímavý článek k Davově odchodu, na kvakpunkrock.cz si zase můžete přečíst recenzi k nové desce (osobně mi nepřijde moc profesionální, ale posouzení je na Vás).

Vedle alba je vydán i singl "Underclass Hero" (více v sekci "Alba - Singly"), následovat by měl "Walking Disaster".

Soutěž o nejlepší potisk trika k "Underclass Hero" postoupila do další fáze, zde je 20 úspěšných návrhů, z nichž vzejde 7 finalistů...

 

24.7.2007

Zítra ve 3:00 vyjde nové album Underclass Hero. Na RapidShare.Com si můžete stáhnout bonusovou píseň Take A Look At Yourself.

 

19.7.2007

Sum 41 live @ energy in the park, Berlin. Ochutnávku k novému albu sledujte zde.

 

6.7.2007

Našli jsme pro vás obal nového singlu Underclass Hero, k nahlédnutí zde. V druhé polovině bude k dispozici i u nás, na Audio3 se totiž objevil za 178Kč. Vydání se datuje do druhé poloviny července.

 

29.6.2007

Pro fajnšmekry a ty, kteří ocení i acoustic verze - Sum 41 nazpívali pro aol music několik acoustic verzí - Pieces, March Of The Dogs, Mother's Little Helper (Rolling Stones Cover - pro mě naprostá novinka, nevím, zda to kdy hráli, ale je parádní)... Na youtube.com!

Sum 41 nafotili pro aol music i pár fotek , které si můžete prohlédnout zde nebo ve fotkách. Mimo jiné je dobře vidět Deryckovo vytetované "bizzy" na hřbetu jeho ruky nebo skupinová "41" na lokti.

 

28.6.2007

Sum 41 v rádiu Buzz 103 představili další novinku z nového alba - song "Walking Disaster". Ke stážení je zde a přidán je již i text písně. Co dodat, povedený singl...

Další zajímavost se točí kolem koncertního kytaristy Toma - na jednom z vystoupení hráli Sum 41 jako přídavek píseň od Gob - "Soda" (videoklip zde) a song si samozřejmě odzpíval sám Tom.

 

25.6.2007

Zřejmě jste se již dočetli něco víc o koncertním kytaristovi Sum 41 Tomovi, ale pro pořádek rovněž uvedu nějaké informace. Thomas William Thacker se narodil 11. dubna 1978 v kanadském Langley. V roce 1994 založil spolu Theem Goutzinakisem punkrockovou kapelu Gob, ve které hraje na kytaru a zpívá. Některé jejich singly si můžete poslechnout na jejich myspace, vřele doporučit mohu videoklip "Oh Ellin". To, že Tom hraje pro Sum 41 není náhodou, kapely se znají již pár let. Byli to právě Sum, kteří pomohli Gob ke vzestupu tím, že je přibrali na svá turné. Deryck na Q&A představil Toma jako "Brown Tom" - tuto přezdívku však podle všeho v Gob nenosí a tak se nabízí paralela k Davu "Brownsoundu" Bakshovi.

 

21.6.2007

Zajímavá nabídka pro ty, kteří by rádi viděli Sum 41 naživo! "Luci a kolektiv :-)" shání zájemce o koncert SUM 41 v Berlíně 11.7.2007. Potřebují naplnit autobus. Cena je velmi slušná, 1600,- i s dopravou. V případě zájmu se jí ozvěte na mail SedaLucka@seznam.cz.

 

21.6.2007

Aby nebylo vše tak jednoduché, na této stránce se objevil trošký jiný tracklist "Underclass Hero". Namísto "With Me" (podle neoficiálních infomací to však není pravý název) se zde objevuje song "Lyrics Of A Lonely Life". Je možné, že se jedná o totožnou píseň. O bonus tracku ani zmínka, ale to nijak rozhodující není... Stále platí - "nechme se překvapit".

Na stránkách Sum 41 přibyly 3 nové oficiální fotografie - a poprvé jen ve třech...

 

18.6.2007

Na stránkách internetového obchodu hmv.co.uk se objevil "další" track list (nebyl by prvním, snad je už ale posledním) k novému albu. Podle těchto informací je deska opět různorodá. Vedle typického punk-rockového stylu někde i s prvky rapu ("Underclass Hero") prý uslyšíme i popový úvod ("Dear Father"), ale i piano ("Count Your Blessings") či akustické kytary ("Best of Me", "So Long Goodbye"). Tracklist (včetně potvrzeného coveru alba) je přidán do sekce "Alba".

 

10.6.2007

Sum 41 se 9.6. účastnili koncertu Live 105. Záznam prozatím není, ale můžete si prohlédnout fotky a videa (video 1; video 2) z autogramiády. Chlapci se tváří náležitě drsně...

10.6.2007

Během květnové návštěvy Německa byla kapela pozvána na prohlídku muzea Ramones v Berlíně. Povedené video máte zde. V ukázce podepisují cosi, co vypadá, jako níže uvedený cover, ale stejný není... Je možné, že se jedná pouze o cover k singlu.

 

7.6.2007

Na amazon.com a absolutepunk.net se poprvé objevil cover nového alba Underclass Hero. Oficiálně ale představen ještě nebyl a objevují se názory, že je falešný. Nechme se překvapit... Deska by měla vyjít 24. července a amazon již teď uvádí, že v prodeji budou dvě verze, jedna momentálně za necelých 50 dolarů (dva disky) a druhá za necelých 30 dolarů. Kliknutím na obrázek se cover zobrazí v plné velikosti.

 

6.6.2007

Road To Ruin - Episode 6 ke shlédnutí zde.

 

5.6.2007

Jsou potvrzeny další názvy songů z nového alba - Stevo odpovídal na Q&A, že jeho oblíbenými z Underclass Hero jsou "Best of Me" a "Pull the Curtain".

Další novinkou je soutěž, kterou Sum 41 pořádají ve spolupráci s firmou deviantART. Úkolem je vytvořit design potisku na triko vztahující se k nové desce Underclass Hero. Ceny jsou hodnotné, avšak bohužel, soutěž je určena pouze pro občany USA, Kanady, V. Británie, Irska, Německa, Francie, Španělska, Japonska a Jižní Korey. Pokud Vás zajímá více, klikněte zde.

 

30.5.2007

Videoklip k "Underclass hero" spatřil světlo světa. K vidění je na oficiálních stránkách www.sum41.com a prohlédnout si ho můžete zde.

 

29.5.2007

Ode dneška máte možnost na www.sum41.xf.cz poslouchat hudbu, která by Vám mohla být blízká. Stačí pod anketou kliknout na přehrávání songů, jež by se podle Rádia last-fm měly shodovat s vkusem fanoušků Sum 41.

 

25.5.2007

Překvapení nekončí! Zde si můžete poslechnout úryvek ze songu Ma Poubelle, který Deryck zpívá ve francoužštině a rovněž by se měl objevit na albu.

 

25.5.2007

Další velká novinka!!!

Na internetu je ke stažení nová akustická píseň Sum 41 "So Long, Goodbye" (jedna z avizovaných), která je s největší pravděpodobností věnována Davu Bakshovi. Písničku si můžete stáhnout z theresnosolution.com. Není to žádná pecka, ale je to až dojemný... Přidán je text a překlad.

 

22.5.2007

Zpráva z Journalu Sum 41 z 21.5.2007:

Včera jsme hráli na 91x v San Diegu. Byla to skvělá show. Díky všem, co jste nás přišli podpořit! Dnes odlétáme do Evropy, čeká nás nabytý týden. Video na "Underclass Hero" je hotové a vyjde v příštích dvou týdnech.

Nevím, co mají v programu, koncertovat by v Evropě ještě neměli, asi nějaké mediální povinnosti... Do Evropy se vydají počátkem června - 5. 6. Londýn, 7. 6. Paříž, 8. 6. Ilsede, 10. 6. Hamburk, 11. 6. Berlín, 12. 6. Cologne.

 

13.5.2007

Pokud jste zvědaví na vizáž koncertního kytaristy Sum 41, Toma, zde si ho můžete prohlédnout. Fotka je z jednoho nedávného vystoupení...

 

Dále přinášíme Road To Ruin 5!

 

10.5.2007

Zpráva z Journalu Sum 41:

Co se událo? Včera jsme natočili video k prvnímu singlu "Underclass Hero" v blízkosti LA. S Marcem Klasfeldem ho spolurežíroval Stevo. Video je parádní a vypadá opravdu dobře. Děkujeme každému, kdo přišel, aby se v klipu ukázal. Byli jste skvělí. Video bude připraveno během několika týdnů!

 

10.5.2007

Na chartattack.com se objevil článek pojednávající o novém albu spolu s jeho tracklistem. Podle této informace by se mělo jednat o 15 songů (Stevo ale nedávno mluvil o 13). Těžko říci, čemu věřit, protože kolem alba už vzniká spousta mýtů, každopádně se dokola potvrzují některé názvy nových skladeb, takže něco na tom asi bude...

 

5.5.2007

Zde si můžete přečíst v anlgličtině Deryckovu reakci na článek z Rolling Stone, v němž ho autor kritizuje za text politicky kontroverzního songu "March Of The Dogs".

 

3.5.2007

Na iPUNK.cz si můžete přečíst zajímavý článek k novému albu. Zároveň jsou potvrzeny některé názvy songů z desky "Underclass Hero".

Se Scottem jsme zapracovali na překladu textu March Of The Dogs.

 

1.5.2007

Zpráva z Journalu je i velkou výzvou pro zámožné české fandy Sum 41 ;-).

Kapela hledá fanoušky z okolí Los Angeles, kteří by se chtěli podílet na tvorbě videoklipu k Underclass Hero. Prvních 200 získá vstupenku na exkluzivní koncert pouze pro ně. Natáčení začne 7. května večer.

Takže pokud máte nějakou tu zbytečnou pětku v kapse a volno na začatku května, dejte sem zprávu, jak to na natáčení vypadalo :-) ...

 

25.4.2007

Přidal jsem text k singlu "Underclass Hero". Na song je i link v downloadech, zvuková kvalita není nijak valná, ale nejhorší to také není.

Do sekce alba jsem již zařadil "Underclass Hero" včetně několika nepotvrzených názvů písní, které by se na něm měly objevit. Údajně se o nich zmínil Cone některým fanouškům po myspace. Ale známe jak to chodí, berme je radši s rezervou...

Na Q&A Stevo stručně odpověděl na dotaz ohledně jména koncertního kytaristy: "Brown Tom".

 

24.4.2007

Sum 41 trošku předběhli své plány. První singl "Underclass Hero" si můžete poslechnout na stránce www.91x.com, kde je ke stažení rozhovor s Deryckem včetně ukázky zmiňovaného singlu. Je právě tím songem, který jste mohli slyšet z videoukázek, které vydali v průběhu nahrávání alba. Překvapením je pak refrén, který je shodný s refrénem písně "Subject To Change" (bonus track k Chucku).

Další postřehy členů kapely k nové desce si (s malou znalostí angličtiny nebo slovníkem) můžete přečíst na Sum 41 myspace. Album vyjde 24. července.

 

18.4.2007

Sum 41 uvolnili do internetových obchodů nový singl "March Of The Dogs"!!! Už jsem ho slyšel a je opravdu výborný - přesně jak bylo slíbeno - klasika Sum 41. Text k novému singlu najdete na těchto stránkách, má politický obsah po vzoru "Still Waiting" nebo "We're All To Blame". Na albu nebude jediným takovým songem, ale zároveň Deryck upozornil, že celé album politické nebude. Singl je jedním z jejich oblíbených a vypustili ho pro fanoušky před letním vydáním desky. Také se Deryck zmínil, že prvním singlem stále zůstává "Underclass Hero", který vyjde v květnu.

 

March Of The Dogs

 

Ode dneška je vyřešena i další otázka - deska již oficiálně (podle myspace Sum41) ponese název "UNDERCLASS HERO"

 

14.4.2007

Zde můžete shlédnout video, jak se Deryck a Stevo podíleli na tvorbě nového alba Avril Lavigne "The Best Damn Thing". Na youtube.com ho nasdílel Juro41.

 

13.4.2007

Road To Ruin - Episode 4! V tomto dílu chtějí Sum 41 ukázat pohledem za scénu jak tvrdě pracují v době koncertování. Hlavním akterém je tour manager Simon z let 1999 - 2001. Všechna videa jsou Vám ale již známa z DVD Introduction To Destruction.

 

 

 

9.4.2007

www.myspace.com/sum41

Chtěl bych všem oznámit, už jsme našli kytaristu na naše turné. Hledání bylo rychlé a snadné. Hned první, kterého jsme důkladně prozkoušeli, byl perfektní. Všichni jsme nadšení, teď nacvičujeme nové songy a připravujeme se na naší první show, jež se uskuteční 4. května na "The beale street music festival" v Memphisu. Vystoupíme tam spolu s Iggym Popem & The Stooges. Bude to veselá show. Těšíme se na Vás. Brzy také přineseme 4. epizodu Road To Ruin. Moc díky, Deryck.

Server iPUNK.cz (mimochodem v novém "kabátě") v sobotu přinesl stručnou, ale zajímavou informaci: "Nové, dosud nepojmenovanné album Sum 41 vyjde v Evropě 9. července letošního roku."

 

5.4.2007

Konečně! Sum 41 začínají znovu koncertovat, na jejich oficiálním webu v sekci "on tour" již zveřejňují místa a data svých vystoupení. Zatím se jedná o tradiční účast na srpnovém Warped Tour (St. Louis, Bonner Springs, Sacramento, San Diego, Carson) a objevují se i další koncerty již v květnu (Memphis, Tuscon)... Věřme, že se snad brzy dočkáme Sum 41 i v České republice.

14. dubna by mělo vyjít nové album Avril Lavigne s názvem "The Best Damn Thing", na kterém by se měl objevit i duet s Deryckem.

 

- starší příspěvky -